ОПЕРАЦІЯ «ЖИВИЙ ЩИТ», або Яку державу будує Янукович

теґи: вуличні протести, політика, поліцейська держава, українська політика

 ОПЕРАЦІЯ «ЖИВИЙ ЩИТ»,

або Яку державу будує Янукович

 

UP 0dd8137-19

Серед потоку інформації, що заполонила політичний ефір за останній місяць, майже непоміченим пройшло оце повідомлення «Української правди» від 23 квітня:

«Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов закликав підлеглих замислитися над способами запобігання використання опозицією непарламентських форм боротьби з новою владою. <lj-cut>

Про це він заявив у п’ятницю на розширеній колегії МВС за участю керівників регіональних підрозділів відомства, повідомляє «Обком» з посиланням на УНІАН.

«Напрямок наступний — забезпечення громадського порядку та безпеки дорожнього руху. Актуальна тема, особливо в умовах сучасного забезпечення громадського порядку. /.../ Всі розуміють, що таке «непарламентські форми боротьби». Робота нам усім. Тому забезпечення громадського порядку — це тема, над якою ми повинні попрацювати».

Що це за робота і як її виконують, уся країна побачила на другий день у суботу, 24 квітня, під час пікетування Верховної Ради, коли та приймала ганебний закон про Чорноморський флот.

Я ходив на мітинги у Києві в різні часи, у тому числі при Кучмі. Але ніколи ще не доводилося бачити будівлю парламенту оточеною такою кількістю міліції. Ці потрійні кордони з ОМОНу в повній амуніції, це відгородження цілого кварталу — явище для Києва геть небачене. Навіть Кучмі, з його схильністю до авторитаризму, вистачало розуміння, що надмірна демонстрація сили не заспокоює ситуацію, а тільки дратує людей, і що парламент — це майданчик для висловлення всіх поглядів, що це територія воістину спільна і цінна для всіх політичних сил.

А найдужче вразила навіть не чисельність міліції, не атмосфера загальної конфронтації, а рядові прибічники регіоналів уздовж парламентського паркану за отими уніформованими кордонами. Переважно жінки, багато людей літнього віку. Вони стояли мовчки і дивилися на все, що діється, цілком байдуже — чи намагалися ту байдужість удавати.

Те саме повторилося і вчора: знову мовчазні люди із синьо-білою символікою, багато хто — за рознарядкою (на власні очі бачив «бригадирку», яка робила перекличку згідно зі списком: прізвища, імена, по батькові, номери мобільних), і знов довкола цієї масовки — кордон патрульних і «Беркуту».

Усю ту міліцію зігнали під таким приводом: аби не допустити сутички протиборчих таборів. Але режим діє з грацією слона в посудній крамничці. Бо, якби Верховну Раду оточувала просто міліція, тоді б це було автоматичним визнанням страху зграї регіональних «тушок» перед опонентами. А так — звезли прибічників, створивши пристойну нагоду для силового втручання. Просто використали людей як живий щит.

Важко собі навіть уявити, наскільки схиблену і звироднілу свідомість треба мати, щоб придумати отаке. Чи може ще хтось, хто при здоровому глузді, повірити в балачки про злагоду, стабільність і т. ін.?

Ясна річ, робиться те, аби зіштовхнути українців лобами і, запровадивши надзвичайні заходи, владарювати неподільно.

Я не політолог, не належу до жодної партії. Та не треба мати партійного квитка, щоб зрозуміти: в Україні стрімко й нахабно утверджується поліційний режим.

Але перетворити Україну на Росію, на Китай, на Білорусь або на Узбекистан ми не дамо.

Дмитро Десятерик

Фото: "Українська правда"